Запаси дизельного палива в США демонструють ознаки стабілізації та незначного зростання, оскільки високі ціни стимулюють виробництво, перешкоджають експорту та, очевидно, призводять до слабшання попиту, пише аналітик ДЖон Кемп в колонці для Reuters.
Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), запаси дистилятів зросли на 3 млн барелів за останні шість тижнів - з 7 жовтня по 18 листопада. Збільшення є невеликим, але нетиповим для цієї пори року. Зазвичай запаси ДП в цей період знижуються. Це вказує на те, що високі ціни на пальне та уповільнення економіки призводять до послаблення попиту.
За десять років до пандемії - з 2010-го по 2019 рік - запаси дистилятів в США скорочувалися в середньому більш ніж на 11 млн барелів за той самий період. Падіння запасів за ці шість тижнів в різні роки коливалися від 7 млн барелів до 21 млн барелів. Водночас падіння запасів ДП в жовтні-листопаді востаннє було зафіксовано в 2008 році, коли в США почалася фінансово-економічна криза.
Наразі запаси на 21 мільйон барелів (або на 16%) нижчі середнього показника для кінця листопада за п'ять років до пандемії Covid-19. Однак ситуація значно покращилася у порівнянні з тим, якою була станом на 7 жовтня. Тоді запаси були приблизно на 34 млн барелів (або на 24%) нижчими від середнього сезонного показника.
Є певні докази того, що високі ціни на пальне стримують споживання.
За чотири тижні, що закінчилися 18 листопада, обсяг поставок дистиляту мазуту на внутрішній ринок США становив у середньому 4,03 млн барелів на добу, що є найнижчим показником для цього періоду з 2016 року. Скоротилися і обсяги експорту. Чистий експорт дистилятів зі США (з урахуванням імпорту) знизився приблизно на 400 тис. барелів на добу з початку жовтня.