Працівники французького НПЗ Donges потужністю 219 тис. бар./добу проголосували за початок страйку з 12 жовтня, повідомляє Argus з посиланням на заяву профспілки CGT. 

Це сталося після того, як уряд Франції заявив, що змусить основних працівників НПЗ і нафтобаз ExxonMobil та TotalEnergies розблокувати роботу підприємств, якщо переговори щодо заробітної плати не дадуть результату.

У вівторок переговори між ExxonMobil і профспілками CGT і FO зайшли в глухий кут, хоча ввечері 10 жовтня третя профспілка, CFDT, підписала угоду з американською компанією про повернення її членів на роботу.

«Сьогодні деякі профспілки, незважаючи на угоду, хочуть продовжувати страйки та блокування, ми не можемо з цим погодитися», — сказала прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн.

Робітники НПЗ Donges вирішили приєднатися до персоналу НПЗ TotalEnergies Gonfreville потужністю 245 бар./добу, НПЗ Feyzin 109 тис. бар./добу, нафтохімічного комплексу Carling, нафтобази у Фландрії та заводу з виробництва біодизелю La Mede потужністю 500 тис. т/рік.

В CGT назвали примус працівників до роботи незаконним і таким, що суперечить їхнім правам, хоча прем’єрка Борн заявила, що французьке законодавство це дозволяє. 

Профспілка FO закликала своїх членів шукати ідей, щоб вийти з глухого кута в переговорах з керівництвом ExxonMobil. Працівники трьох підприємств компанії - НПЗ Fos потужністю 133 000 бар./добу, НПЗ Порт-Джеромі потужністю 236 тис. барелів на добу та нафтохімічного комплексу в Гравеншоні - страйкують вже протягом 21 дня.

Страйки мають значний вплив на постачання палива у Франції. На багатьох АЗС вже закінчується дизельне пальне та бензин. У відповідь на це спостерігалося значне зростання імпорту: лише протягом найближчих 24 годин в порту Фос-Лавера планується вивантажити приблизно 1,4 млн барелів ДП з Індії та Саудівської Аравії. Страйки також змусили французький уряд постачати пальне зі стратегічних запасів.