Міністри французького уряду заявили у вівторок, що готові втрутитися у суперечку між працівниками НПЗ та керівництвом компаній TotalEnergies і Exxon, щоб вийти з глухого кута і закінчити страйк, через який в країні почався дефіцит пального. 

"Ми повинні знайти рішення у найближчі години", - сказав французькому радіо міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер. "Наші громадяни не повинні бути жертвами ситуації", - додав він. І Ле Мер, і речник французького уряду Олів'є Веран заявили, що уряд може втрутитися, щоб припинити блокування роботи НПЗ та відвантаження нафтопродуктів.

Понад 60% нафтопереробних потужностей Франції були виведені з ладу через страйки, що призвело до зростання цін на дизельне пальне. Наразі дефіцит пального відчуває вже приблизно третина АЗС у Франції. На деяких станціях, наприклад, доступний лише один вид пального. 

Уряд з минулого тижня постачає на ринок пальне зі стратегічного запасу, намагаючись покрити дефіцит, що виник внаслідок страйку працівників НПЗ та нафтобаз TotalEnergies та ExxonMobil. Найбільше постраждав регіон О-де-Франс поблизу кордону з Бельгією. Влада заборонила в цьому регіоні продаж бензину та дизельного пального в каністри. 

Страйки, очолювані французькою профспілкою CGT торкнулися нафтопереробних заводів і нафтобаз TotalEnergies та ExxonMobil. Працівники вимагають підвищення зарплати на 10% за весь 2022 рік.