Близько 10% автозаправних станцій у паризькому регіоні мають проблеми із постачанням пального, оскільки страйки на чотирьох нафтопереробних заводах TotalEnergies тривають уже десятий день, повідомляє Reuters з посиланням на заяву речника французького уряду Олів’є Верана.

"Існують тимчасові проблеми з постачанням", - сказав Веран журналістам. Він додав, що 90% АЗС у районі Парижа не відчувають проблем, але загалом по країні з дефіцитом поставок стикнулося приблизно 15% АЗС. Водночас Веран підкреслив, що у Франції в цілому достатньо запасів бензину та ДП.

Як повідомляв НР, на цьому тижні Франція почала використовувати стратегічні запаси пального через страйк чотирьох НПЗ. Найбільше постраждав регіон О-де-Франс поблизу кордону з Бельгією, де зараз ціни на АЗС вищі, ніж в інших частинах Франції. Влада заборонила в цьому регіоні продаж бензину та дизельного пального в каністри. Місцева влада підтвердила, що в середу були використані стратегічні резерви, щоб впоратися з дефіцитом, який найбільше відчувається на ринку дизельного пального.

Нагадаємо, чотири із шести НПЗ Франції, які належать TotalEnergies та ExxonMobil, охоплено страйками, і поки не видно жодних ознак прогресу в переговорах щодо оплати праці між працівниками та керівництвом компаній. З ладу виведено сумарно 740 тис. барелів на добу потужностей, або понад 60% загальної потужності НПЗ країни.