Франція почала використовувати стратегічні запаси пального для поставок на АЗС, заявили в уряді країни. Це сталося на тлі страйків працівників НПЗ та нафтобаз, які зупинили виробництво та заблокували відвантаження нафтопродуктів на частини об’єктів.

Речник французького уряду Олів'є Веран визнав напруженість на ринку пального, але сказав, що запасів на національному рівні поки не бракує. Він закликав споживачів не панікувати і не купувати більше бензину, ніж потрібно, повідомляє Reuters.

"Ми, звісно, дуже, дуже уважно стежимо за ситуацією разом з операторами, то тут, то там, коли це необхідно, використовуючи наші стратегічні запаси, щоб забезпечити поставками АЗС", - сказав Веран журналістам.

Веран також повідомив, що приблизно кожна десята АЗС в країні відчуває дефіцит пального, а на півночі Франції - майже кожна третя.

Як повідомляв НР раніше, чотири із шести НПЗ Франції, які належать TotalEnergies та ExxonMobil, охоплено страйками, і поки не видно жодних ознак прогресу в переговорах щодо оплати праці між працівниками та керівництвом компаній. З ладу виведено сумарно 740 тис. барелів на добу потужностей, або понад 60% загальної потужності НПЗ країни.

ДЕФІЦИТ

Найбільше постраждав регіон О-де-Франс поблизу кордону з Бельгією, де зараз ціни на АЗС вищі, ніж в інших частинах Франції. Влада заборонила в цьому регіоні продаж бензину та дизельного пального в каністри. Місцева влада підтвердила, що в середу були використані стратегічні резерви, щоб впоратися з дефіцитом, який найбільше відчувається на ринку дизельного пального.

Організація нафтової промисловості UFIP заявила, що нестача ДП спричинена логістичними проблемами, а не недостатніми запасами. "Нестачі продукції через страйки немає", - сказав представник UFIP.

В UFIP раніше заявляли, що у Франції достатньо стратегічних запасів нафтопродуктів, щоб покрити попит приблизно на три місяці. TotalEnergies заявила, що збільшила імпорт і має додаткові запаси, яких може вистачити на 20-30 днів.

Профспілка CGT вимагає підвищення зарплат для працівників TotalEnergies на 10%, щоб наздогнати стрімку інфляцію, сказав профспілковий делегат Тьєррі Дефрен. Керівництво компанії поки відмовляється підвищувати зарплати в 2022 році, але готове зробити це в 2023 році, додав він.