Профспілка CGT, яка грає провідну роль у страйках на НПЗ та нафтобазах TotalEnergies у Франції, в суботу проголосувала за продовження забастовки, заявив представник профспілки Фаб’єн Крос. Тим часом прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн в неділю ввечері заявила французькому каналу TF1, що ситуація з поставками пального на АЗС за вихідні погіршилася.

Наразі майже третина АЗС Франції мають проблеми з постачанням. Згідно з даними Міністерства енергетики, станом на суботу дефіцит пального охопив французьких АЗС 27,3%. Через страйки у Франції зупинилося приблизно 60% нафтопереробних потужностей. Дефіцит пального спочатку став відчуватися на півночі країни, а зараз охопив й інші регіони. В четвер в Каркассонні на південному заході Франції на деяких АЗС не було ніякого пального, на інших був доступний лише один вид палива - бензин або ДП, біля заправних станцій були черги, повідомляв кореспондент НафтоРинку. 

Більш помірковані профспілки CFDT і CFE-CGC, які представляють більшість співробітників TotalEnergies,  в п'ятницю заявили, що погодилися на підвищення зарплати на 7% і одноразову премію в розмірі від €3 тис. до €6 тис. TotalEnergies підтвердила досягнення домовленості. 

Незгода CGT з умовами угоди означає, що страйк на об’єктах TotalEnergies продовжиться. Раніше в CGT заявляли, що хочуть підвищення заробітної плати на 10%, посилаючись на інфляцію та надприбутки компанії від високих цін на енергоносії.