Останніми днями через надзвичайно низький рівень води в Рейні скоротилися поставки авіаційного пального баржами до німецького аеропорту Франкфурта, повідомляє Argus. 

Дуже обмежена кількість барж прибуває до аеропорту Франкфурта, повідомила Argus німецька авіакомпанія Lufthansa. Вона припинила потавляти реактивне паливо баржами, але деякі невеликі обсяги все ще надходять до аеропорту. Суха погода призвела до того, що рівень води в Каубі, ключовій точці вимірювання на Рейні на північ від Франкфурта, 15 серпня впав до 32 см. Коли рівець опускається до 30-40 см рух барж річкою повністю припиняється. Але з огляду на вчорашні опади та прогноз дощів на 18 серпня, рівень води в річці може піднятися на 10 см.

Поки офіційних обмежень щодо судноплавства немає, але деякі власники барж припинили відправляти судна на південь від Кауба. «Останнє, що нам зараз потрібно, - це аварія на річці Рейн і закриття судноплавства через блокування річки баржею, або, що ще гірше, забруднення», - заявили в Lufthansa.

Водночас попит на авіаперевезення у Франкфурті зростає. Оператор аеропорту Fraport нещодавно збільшив свій прогноз на 2022 рік з 39-46 мільйонів до 45-50 мільйонів пасажирів. Згідно з даними Eurocontrol, цього тижня кількість рейсів у Німеччині відставала від допандемічного рівня на 18%, тоді як на початку липня - на 21%.

Дефіцит авіаційного палива на летовищі Франкфурта малоймовірний, оскільки він також отримує нафтопродукти через трубопроводи NATO та RMR, обидва з яких працюють на повну потужність. 

Окрім Франкфурта, реактивне паливо баржами отримують аеропорти Цюріх у Швейцарії та Амстердам у Нідерландах. Швейцарське об’єднання імпортерів нафтопродуктів почало використовувати реактивне пальне зі стратегічних резервів, щоб зменшити дефіцит, який виникає, поки летовище Цюріха не може отримати пальне баржами. Щодо амстердамському аеропорту Схіпхол повідомлень про проблеми з постачанням пального не було. Летовище знаходиться на значній відстані на північ від проблемної зони на Рейні. Він обмежив кількість щоденних пасажирів у серпні до 72,5 тис. через брак персоналу, що може знизити попит на авіапальне.

Торгівля реактивним паливом баржами останніми днями зупинилася, а ціни зросли. Починаючи з 27 липня, Argus не повідомляв про жодну продану баржу пального JET.