29 серпня, 2022, 12:15

Через фінансову кризу в Тунісі виник дефіцит пального та деяких продовольчих товарів. НА АЗС в столиці країни сформувались великі черги, блокуючи рух автотранспорту, а деякі туніські магазини обмежили кількість товарів в одному чеку, зокрема, олії, цукру і масла, повідомляє Reuters. 

Президент Тунісу Каїс Сайєд і його уряд не прокоментували дефіцит, оголосивши лише про намір боротися зі спекулянтами. У п’ятницю рано вранці на автозаправній станції в районі Ла-Марса в Тунісі вишикувалися черги, в тому числі автомобілі вишикувалися вздовж шосе вздовж смуги, призначеної для зустрічного руху. В той самий день Сайєд звільнив за невизначені "порушення" Абдула Вахаб Аль-Хамі, голову туніської компанії, що займається дистрибуцією пального (Entreprise Tunisienne d'Activités Pétrolières).

Туніський уряд продає багато імпортних товарів за дуже субсидованими цінами, витрачаючи на це чимало бюджетних грошей. Цього літа Туніс отримав два транші міжнародної допомоги від Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку для фінансування закупівлі зерна, але також очікує допомоги від МВФ для фінансування бюджету та виплати боргу.

«Немає ні олії, ні цукру, ні масла, і є великий дефіцит печива та закусок», - сказав Аззуз, власник крамниці в робітничому районі Еттадамон у Тунісі. Хадіджа, жінка, яка робила покупки в цьому ж районі, сказала, що не могла знайти ніякої субсидованої олії. «Ситуація стає все складнішою з кожним днем, і ми не знаємо, що будемо робити», - сказала вона.

Сілван аль-Самірі, представник профспілки працівників паливної галузі UGTT заявив радіостанції IFM у четвер, що уряду необхідно знайти рішення щодо оплати імпорту.

Президент Саїд після неоднозначного референдуму в липні, в якому взяло участь лише 30% виборців, підпорядкував собі уряд та отримав дуже широкі повноваження. Опоненти Саїда називають це переворотом. Водночас після цього Саїд, окрім публічних заяв із критикою корупції та спекулянтів, майже ніяк не окреслив свою економічну політику.