Французький уряд у четвер попросив TotalEnergies підвищити заробітну плату своїм працівникам, оскільки страйк на НПЗ та нафтобазах триває вже 16-й день, а дефіцит пального в країні стає критичним.

Через страйки у Франції зупинилося приблизно 60% нафтопереробних потужностей. Дефіцит пального спочатку став відчуватися на півночі країни, а зараз охопив й інші регіони. Учора в Каркассонні на південному заході Франції на деяких АЗС не було ніякого пального, на інших був доступний лише бензин або ДП, біля заправних станцій були черги, повідомляє кореспондент НР. Сьогодні державні працівники в Каркассонні отримали повідомлення працювати віддалено, якщо це можливо, щоб уникнути проблем з покупкою бензину. 

Міністр фінансів Бруно Ле Мер закликав TotalEnergies нарешті підняти зарплати своїм працівникам. «Якщо знати прибутки, які вони отримали, це нормально... Компанії, які мають можливості, зобов’язані підвищувати зарплати, і Total є однією з них», – сказав він радіо RTL, додавши, що компанія запізно почала переговори з профспілкою CGT.

Міністр енергетики Аньєс Паньє-Рунашер підтримала заклик Ле Мера, сказавши, що TotalEnergies має підвищити зарплати. Вона також заявила, що уряд готовий змусити працівників повернутися до роботи на нафтобазах, щоб розблокувати поставки пального, повідомляє Reuters. «Якщо буде потрібно, ми вживемо заходів, щоб розблокувати наявні запаси на складі в Дюнкерку», - сказала вона, додавши, що сподівається на вирішення суперечки між профспілкою CGT і Total на переговорах найьлижчим часом.

Перші переговори між лідерами TotalEnergies і CGT відбулися в середу, але не дали результату. TotalEnergies заявила, що умовою для переговорів є припинення страйку, а також оголосила, що зробить одноразову виплату бонусів своїм працівникам у всьому світі. Бонус становитиме місячну зарплату, яка має бути виплачена в грудні. Компанія також повідомила, що готова розглянути підвищення зарплати в 2023 році на 6%, що відповідає рівню інфляції в 2022 році.

Тим часом страйки на НПЗ Exxon також тривають.