20 липня, 2023, 09:15

Комерційні запаси нафти в США знизилися минулого тижня на тлі збільшення експорту та вищого завантаженням нафтопереробних заводів, повідомляє Reuters з посиланням Управління енергетичної інформації (EIA) США.

Згідно з даними EIA, запаси нафти в США за тиждень, що закінчився 14 липня, скоротилися на 708 тис. барелів – до 457,4 млн барелів, тоді як опитані агентством Reuters аналітики очікували скорочення на 2,4 млн барелів.

Запаси в Кушингу, штат Оклахома, – центрі доставки нафтових ф’ючерсів – знизилися на 2,9 млн барелів.

Тим часом чистий експорт нафти з США зріс на 1,67 млн барелів на добу, до 3,81 млн барелів на добу.

В останній тиждень червня закінчився черговий раунд продажів сирої нафти зі Стратегічних запасів (SPR) США. Це призвело до скорочення пропозиції сирої нафти у липні не лише у США, але й на світовому ринку.

«Тепер, коли продажі з SPR закінчилися, запаси будуть залежати від обсягів переробки, а також від імпорту», – сказав президент Lipow Oil Associates в Х'юстоні Ендрю Ліпов.

Коефіцієнт завантаження нафтопереробних заводів США зріс на шість десятих відсоткового пункту за тиждень, в той час як обсяги переробки нафти знизились на 74 тис. барелів на добу, повідомило EIA.

Поставки бензину, що є показником попиту, зросли приблизно на 100 тис. барелів на добу, тоді як постачання дистилятів – на 700 тис. барелів на добу.

Згідно з даними EIA, запаси бензину в США впали на 1,1 млн барелів, до 218,4 млн барелів, тоді як запаси дистилятів (включаючи дизельне паливо) зросли лише на 14 тис. барелів – до 118,2 млн барелів.