21 грудня, 2022, 12:35

Поданий до Конгресу США законопроєкт про державне фінансування скасовує деякі санкціоновані раніше продажі нафти зі Стратегічного нафтового резерву (SPR), повідомляє Reuters.

У попередніх законах Конгрес дозволив продати близько 147 млн барелів нафти зі стратегічних запасів у період з 2024-го по 2027 фінансовий рік.

«Скасовує певні майбутні санкціоновані Конгресом продажі, зменшуючи технічне навантаження на систему стратегічних резервів нафти», - йдеться в короткому викладі проєкту закону про допомогу Україні, опублікованому разом з проєктом про виділення фінансування на $1,66 трлн.

Формулювання в законопроєкті вказує на те, що продажі близько 140 млн барелів нафти будуть скасовані. Водночас проєкт передбачає продажі близько 26 млн барелів нафти з SPR у 2023 фінансовому році.

Адміністрація Байдена починає закупки нафти для поповнення запасів після того, як вона продала 180 млн барелів із SPR, щоб сповільнити зростання цін після вторгнення Росії в Україну. Ці продажі скоротили рівень стратегічних запасів до 380 млн барелів - найнижчого рівня з 1984 року, що викликало занепокоєння щодо енергетичної безпеки.