Згідно з даними Євростату, в липні стратегічні запаси нафти в ЄС збільшились на 2,5% у порівнянні з попереднім місяцем, до 103,6 млн т. Однак цей обсяг все одно є на 3,7% нижчим, ніж у липні 2021 року, повідомляє e-petrol.pl. В червні 2022 року стратегічні запаси в ЄС впали до рекордно низького рівня - 101,1 млн т.

Після вторгнення Росії в Україну волатильність цін на нафту підвищилась. Щоб стабілізувати ринок, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) дозволило два екстрених продажі нафти зі стратегічних запасів - в березні та квітні. За даними Євростату, 18 держав-членів ЄС сумарно поставили на ринок 182,7 млн барелів нафти зі своїх запасів.

Станом на липень найбільші стратегічні резерви нафти мали Німеччина, Франція, Іспанія, Італія та Польща. Приблизно 11% країни ЄС зберігають свої запаси в інших державах-членах. 

Комерційні запаси нафти в ЄС становили 51,4 млн т. Країнами з найбільшими комерційними запасами нафти в ЄС станом на липень були Німеччина (9,3 млн т), Нідерланди (8,9 млн т) та Італія (5,8 млн).