Комерційні запаси сирої нафти в США зросли минулого тижня до найвищого рівня з червня 2021 року завдяки зростанню видобутку, повідомило в середу Управління енергетичної інформації (EIA).

За тиждень, що закінчився 3 лютого, запаси нафти збільшились на 2,4 мільйона барелів, до 455,1 мільйона барелів.

Видобуток нафти в США зріс на 100 тис. барелів - до 12,3 млн, що є найвищим показником з квітня 2020 року. 

Чистий імпорт нафти до США зріс на 367 тис. барелів на добу, повідомляє EIA. За словами аналітика Kpler Метта Сміта, імпорт канадської сирої нафти продовжив зростати, оскільки нафтопровід Keystone повернувся до роботи після тимчасового закриття через витік у грудні, передає Reuters.

Запаси в Кушингу, штат Оклахома, – в центрі торгівлі нафтовими ф’ючерсами – зросли на 1 мільйон барелів за останній тиждень.

Запаси пального у США також зросли минулого тижня, оскільки попит залишався слабким. Запаси бензину збільшились на 5 млн барелів, до 239,6 млн барелів, повідомило EIA.

Тим часом запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, зросли на 2,9 мільйона барелів, до 120,5 мільйонів барелів, що є найвищим показником за рік.

Обсяги переробки сирої нафти на НПЗ зросли на 449 тис. барелів на добу, повідомляє EIA, тоді як рівень завантаження заводів збільшився на 2,2 відсоткових пункти, до 87,9%.