Ціни на нафту зросли в середу на тлі скороченням комерційних запасів нафти в США, оскільки нафтопереробні заводи країни активізували роботу перед зимовим опалювальним сезоном, повідомляє Reuters.

За підсумками вчорашньої сесії нафта марки Brent подорожчала на $1,51/бар., до $96,16/бар., тоді як американська West Texas Intermediate (WTI) - на $1,63/бар., до $90/бар. 

Згідно з даними EIA, запаси сирої нафти в США за за минулий тиждень впали приблизно на 3,1 млн барелів. Комерційні запаси сирої нафти та пального в США залишаються низькими, що викликає занепокоєння аналітиків, які вважають, що з припиненням поставок на ринок нафти зі стратегічних резервів ціни можуть піти вгору.

Наразі трейдери приділяють велику увагу основним показникам попиту-пропозиції, а також намагаються зрозуміти, як на нафтовий ринок вплинуть нові санкції ЄС проти Росії. 

Нагадаємо, ембарго Європейського Союзу на російську нафту почне діяти 5 грудня. Очікується, що це обмежить можливості Росії доставляти сиру нафту та нафтопродукти по всьому світу, а отже, може призвести до стрибка цін. 

Тим часом Федеральна резервна система США підвищила процентні ставки на 75 базисних пунктів, щоб зменшити споживчу інфляцію, яка досягла максимуму за чотири десятиліття. Це може призвести до сповільнення економіки та падіння попиту.