Комерційні запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися, тоді як запаси бензину та дистилятів суттєво зросли, оскільки нафтопереробники нарощували обсяги виробництва, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA).

Запаси сирої нафти впали на 3,7 млн барелів, до 431,7 млн барелів, тоді як опитані ЗМІ аналітики очікували падіння на 1,1 млн барелів. Водночас стратегічні резерви (SPR) залишаються на найнижчому рівні з 1984 року, що викликає занепокоєння щодо поставок в найближчі місяці.

Обсяги переробки нафти в США минулого тижня зросли на 258 тис. барелів на добу, а середній рівень завантаження НПЗ - на 1 процентний пункт, до 93,9% потужності, повідомила EIA. Причому заводи на Східному узбережжі завантажені до рекордного рівня, оскільки намагаються задовольнити попит на пальне.

Запаси бензину в США зросли на 3,1 млн барелів, до 211 млн барелів, тоді як аналітики очікували збільшення на 383 тис. барелів. Водночас на східному узбережжі запаси бензину впали до 10-річного мінімуму, підкреслюючи, що попит в цьому регіоні є високим. 

Запаси дистилятів, які включають дизпальне та мазут, зросли на 1,7 млн барелів, тоді як аналітики прогнозували падіння на 550 тис. барелів.