20 січня, 2023, 12:40

Минулого тижня комерційні запаси сирої нафти в США значно зросли, здивувши аналітиків. Хоча ринок продовжував відновлюватися після зимового шторму, що стався в кінці грудня, запаси сировини в сховищах Кушингу, штат Оклахома, також збільшились, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA). Це може свідчити про слабкий попит.

За тиждень, що закінчився 13 січня, запаси сирої нафти зросли на 8,4 млн барелів, приблизно до 448 млн барелів, що є найвищим показником з червня 2021 року, показали дані EIA. Водночас опитані ЗМІ аналітики очікували падіння запасів. 

В Кушингу, який є центром торгівлі нафтовими ф’ючерсами, запаси зросли на 3,6 млн барелів, до 31,4 млн барелів, що є найвищим показником за останні 12 місяців.

Минулого місяця зимовий шторм Елліотт приніс морози на Південь США, через що обсяги видобутку та переробки нафти суттєво зменшились. Заморозки призвели до замерзання нафтових і газових свердловин, а також до перероїв в роботі НПЗ. Очевидно, відновлення нафтопереробки відбувається повільніше, ніж очікувалося. 

Завантаження НПЗ минулого тижня зросло на 1,2%, до 85,3%, тоді як до грудневого шторму становило більше 90%. 

Запаси бензину зросли приблизно на 3,5 млн барелів, а дистилятів - скоротилися на 1,9 млн барелів, повідомила EIA.

Нагадаємо, минулого тижня комерційні запаси нафти в США несподівано зросли на 19 млн бар.