Комерційні запаси сирої нафти в США несподівано зросли минулого тижня, який закінчився 6 січня, оскільки нафтопереробні заводи повільно відновлювали виробництво після зупинок через хвилю холодів, яка накрила країну в кінці грудня, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA).

Комерційні запаси сирої нафти зросли на 19 млн барелів, до 439,6 млн барелів, йдеться в повідомленні EIA. Водночас аналітики, опитані Reuters, очікували падіння на 2,2 млн барелів. Це зростання стало найбільшим з лютого 2021 року та третім за обсягом за всю історію спостережень.

Запаси нафти в торговельному хабі Кушингу в Оклахомі минулого тижняґ зросли на 2,5 млн бар., повідомила EIA.

Чистий імпорт сирої нафти до США зріс на 2,71 млн барелів на добу, до 4,2 млн барелів на добу, що є найвищим показником з липня 2022 року.

EIA також повідомила, що обсяги переробки нафти на НПЗ збільшились на 831 тис. барелів на добу, а рівень завантаження заводів зріс на 4,5 відсоткових пункти, до 84,1%.

Запаси бензину зросли на 4,1 млн барелів, до 226,8 млн барелів, а дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, - впали на 1,1 млн барелів, до 117,7 млн барелів.