На держорганізацію КОМБІНАТ «ПЛАНЕТА» неправомірно накладено 1,1 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Посадовими особами ГУ ДПС у Харківській області у період з 11.05.2021 по 14.05.2021 проведено перевірку акцизного складу № 1005224 (вул. Гагаріна, 13, смт Ков’яги, Валківський р-н, Харківська обл.), що належить ДО КОМБІНАТ «ПЛАНЕТА» (власник – Державне агентство резерву України; директор – Дмитро Порхун). 

У ході перевірки зафіксовано ряд порушень порядку ведення обліку пального, зокрема: незабезпечення розпорядником акцизного складу документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального на акцизному складі; незабезпечення обладнання 54 введених в експлуатацію резервуарів для зберігання пального рівнемірами-лічильниками рівня пального та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі; незабезпечення обладнання 2 місць відпуску пального (дизельного палива та бензину) з акцизного складу витратомірами-лічильниками пального та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі. 

На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР, яким до Організації застосовано 1,1 млн грн штрафних санкцій. Не погодившись із зазначеним, ДО КОМБІНАТ «ПЛАНЕТА» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування вказаного вище податкового рішення. 

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про протиправність ППР, оскільки наявні залишки не є ані підакцизними товарами, ані пальним в розумінні законодавства України, а також враховуючи те, що резервуари, які знаходяться у власності ДО КОМБІНАТ «ПЛАНЕТА» використовувались у здійсненні діяльності зі зберігання, позивачем не було допущено порушень вимог податкового законодавства. 

Рішенням Харківськогоокружного адміністративного суду від 16.02.2023 позов задоволено: визнано протиправним та скасовано спірне податкове рішення. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Харківській області стягнуто 16,8 тис. грн судового збору. 

Не погодившись з таким рішенням, ГУ ДПС у Харківській області подало апеляційну скаргу, в якій просило рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Харківській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.