ТОВ «БЕСТБЕТОН» скасувало через суд 500 тис. грн штрафу за зберігання пального без ліцензії. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Фахівцями ГУ ДПС у Донецькій області проведено перевірку ТОВ «БЕСТБЕТОН» (власник – Віталій Кухарев; директор – Василь Дворянов) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального. У ході перевірки встановлені факти постачання на адресу компанії нафтопродуктів від ТОВ «ПАРАЛЛЕЛЬ-М ЛТД» та ТОВ «РІДА ГРУПП» на підставі відповідних договорів. Водночас було зафіксовано, що за адресою: вул. Мініна, 7, м. Маріуполь, Донецька обл. здійснюється зберігання дизельного пального без наявності ліцензії. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР про застосування 500 тис. грн штрафу. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «БЕСТБЕТОН» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування вказаного податкового рішення. Суд дійшов висновку, що під час проведення перевірки відповідачем не було з’ясовано не тільки місце, спосіб зберігання пального, мета його придбання, технічні характеристики обладнання та ємностей для зберігання, обсяги споживання позивачем, але й безпосередньо кількість пального, що, на переконання ДПС, зберігалась без ліцензії, оскільки перевірку було проведено вже після отримання позивачем ліцензії. 

Як наслідок, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07.08.2023 позов ТОВ «БЕСТБЕТОН» задоволено: визнано протиправним та скасовано спірне ППР. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ДПС стягнуто судовий збір у розмірі 7,5 тис. грн, а також витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6 тис. грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.