На ТОВ «БЕРЕЗІВКААГРОШЛЯХБУД» неправомірно накладено 1,5 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального та зберігання пального без наявності відповідної ліцензії. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.
Співробітниками Південного МУ ДПС по роботі з ВПП проведено перевірку господарської одиниці місця зберігання пального за адресою: вул. Паркова, 80, м. Березівка, Березівський р-н, Одеська обл., що належить ТОВ «БЕРЕЗІВКААГРОШЛЯХБУД» (власники – Князь Хачатрян та Роберт Хачатрян; директор – Князь Хачатрян).
У ході перевірки встановлено ряд порушень, зокрема: зберігання пального без наявності відповідної ліцензії; не зареєстровано акцизний склад в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового; залишки палива відсутні, водночас при проведенні перевірки виявлено надлишок дизельного пального в кількості 1 тис. літрів на загальну суму 46 тис. грн. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР, якими до Товариства застосовано 1,5 млн грн штрафних санкцій.
Не погодившись із зазначеним, ТОВ «БЕРЕЗІВКААГРОШЛЯХБУД» звернулось до суду з позовом про визнання протиправними та скасування вказаних податкових рішень. Суд дійшов висновку, що в даному випадку місцезнаходження ТОВ «БЕРЕЗІВКААГРОШЛЯХБУД» не є місцем зберігання палива, а наявні фактичні залишки дизельного пального знаходяться безпосередньо в паливних баках власних транспортних засобів (машин, механізмів, техніки та обладнання), тому у суду відсутні підстави вважати про порушення з боку позивача ведення обліку товарних запасів на складі у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Суд також врахував, що в акті перевірки фактично зафіксовано лише обставини придбання позивачем пального і міститься посилання на докази, якими підтверджується кількість придбаного пального, однак не відображено взагалі жодних відомостей про інвентаризацію пального на зберіганні, відбір зразків пального, спосіб його зберігання, технічні характеристики використаних для цього споруд (обладнання, ємностей), тобто висновок відповідача про вказане порушення ґрунтується виключно на аналізі первинної документації (видаткових накладних, оборотно-сальдової відомості щодо придбання та подальшого використання у власній господарській діяльності нафтопродуктів).
Як наслідок, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20.02.2023 позов задоволено: визнано протиправними та скасовано спірні ППР. Крім того, з Південного МУ ДПС по роботі з ВПП стягнуто судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 23,2 тис. грн. В апеляційній скарзі Південного МУ ДПС по роботі з ВПП ставиться питання про скасування вказаного судового рішення. Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 25.07.2023 апеляційну скаргу Південного МУ ДПС по роботі з ВПП залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.
Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.