ТОВ «ВОГ РЕСУРС» скасувало через суд 2 млн грн штрафу за зберігання пального без ліцензії. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

Працівниками ГУ ДПС у Волинській області проведено ряд перевірок місця фактичного провадження діяльності (вул. Єршова, 1, м. Луцьк) ТОВ «ВОГ РЕСУРС» (власник – ТОВ «ДУКАТ»; директор – Тарас Гриненко), йдеться у матеріалах справи. Перевіркою встановлено факти зберігання пального без наявності ліцензії на зберігання нафтопродуктів. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ряд ППР про застосування до Товариства штрафних санкцій у загальному розмірі 2 млн грн. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «ВОГ РЕСУРС» звернулось до Волинського окружного адміністративного суду з позовами до ДПС про визнання протиправними та скасування вказаних рішень. 

Проаналізувавши матеріали справ, суд дійшов наступних висновків. Оскільки у ТОВ «ВОГ РЕСУРС» відсутні місця оптової торгівлі пальним (у розумінні Закону) та є в наявності ліцензія на оптову торгівлю без місць, це зумовило необхідність зберігання такого пального у підприємствах, які мають відповідні потужності та ліцензії, зокрема, у ТОВ «ОДАЛ СЕРВІС», ТОВ «РЕАЛ-СЕРВІС», ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ», ПП «НАФТОТЕРМІНАЛ». 

Водночас при передачі пального на зберігання у ТОВ «ВОГ РЕСУРС» не виникає місць оптової торгівлі пальним, оскільки за укладеними договорами ТОВ «ВОГ РЕСУРС» лише користується послугами зберігання власного пального, що надають вказані вище товариства, а не місцями такого зберігання на підставі права користування такими місцями. 

З огляду на це, чинним законодавством України не заборонено, а навпаки допустимо, маючи ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі, передавати нафтопродукти на відповідальне зберігання іншим особам, що мають відповідну ліцензію на право зберігання пального у відповідності до договору. 

Відтак, рішеннями Волинського окружного адміністративного суду від 11.08.2023 позови ТОВ «ВОГ РЕСУРС» задоволено: визнано протиправними та скасовано спірні ППР. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ДПС стягнуто судові витрати по сплаті судового збору в загальному розмірі 37,5 тис. грн

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.