ПП «Ефект» програло суд про скасування 1 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.   

Посадовими особами ГУ ДПС Кіровоградської області проведено перевірку паливного складу (вул. Центральна, 111-Ш, с. Григорівка, Світловодський р-н, Кіровоградська обл.), що належить ПП «ЕФЕКТ» (власник та директор – Карапет Тартикян). 

У ході перевірки встановлено порушення порядку ведення обліку пального в частині в частині відсутності реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального, необладнання та/або відсутності реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнемірів-лічильників та витратомірівлічильників. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР про застосування до Підприємства 1 млн грн штрафних санкцій. 

Не погодившись із зазначеним ПП «ЕФЕКТ» звернулось до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових рішень. Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 06.10.2022 позов задоволено: визнано протиправними та скасовано спірні ППР. 

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій останній просив рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити. Суд апеляційної інстанції дійшов наступних висновків. Матеріалами справи підтверджується, що позивачем допущено порушення вимог податкового законодавства в частині відсутності реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального (ПП «ЕФЕКТ» отримало обсяг пального, що перевищує 1 млн літрів (1000 кубічних метрів) у межах календарного року). 

Крім того, Підприємством не обладнано один резервуар (наземний) для пального рівнеміром-лічильником пального та відсутня реєстрація одного рівнеміра-лічильника у відповідному реєстрі, відсутня реєстрація одного витратоміра-лічильника (паливо роздавальної колонки) пального в реєстрі. 

Як наслідок, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.07.202 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Кіровоградській області задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано, у задоволенні позову відмовлено.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.