ТОВ «ХЕЛМКОЙЛ УКРАЇНА» неправомірно не видавали ліцензію на право зберігання пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

ТОВ «ХЕЛМКОЙЛ УКРАЇНА» (власники – Людмила Федорович, Анна Иие та Март Иие; директор – Людмила Федорович) звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Київській області про визнання бездіяльності у видачі ліцензії на право зберігання пального протиправною та зобов’язання вчинити певні дії. 

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до відповідача із листом та документами щодо отримання ліцензії на право зберігання пального, однак відповідач у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним позивачу відмовив на підставі ненадання акту вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства щодо всіх об’єктів у місці роздрібної торгівлі пальним, необхідним для роздрібної торгівлі пальним. 

Позивач вважав вказану відмову протиправною та просив зобов’язати відповідача видати позивачу ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою місця торгівлі. 

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2022 позов задоволено. Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. 

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06.09.2023 апеляційну скаргу ДПС залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.10.2023 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ГУ ДПС у Київській області на рішення суду першої інстанції від 13.12.2022 та постанову апеляційного суду від 06.09.2023. Касаційний розгляд справи триває. 

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.