Німецька дочірня компанія російського нафтового гіганта "Роснефть" була передана під контроль федеральному регулятору, повідомляється на сайті Німецького Мінекеноміки. Тепер німецький уряд контролюватиме нафтопереробний заводом PCK у Шведті, який забезпечує пальним столичний регіон - Берлін та околиці, а також частину західної Польщі. Федеральне агентство також отримає частки Rosneft Deutschland у нафтопереробних заводах MiRo та Bayernoil, розташованих у Карлсруе та Вобурзі відповідно.

Компанія Rosneft Deutschland, яка раніше належала «Роснефти», контролює крупний НПЗ, який отримує російську нафту через нафтопровід “Дружба”. На цей завод є четвертим за розміров в країні, на нього припадає близько 12% нафтопереробних потужностей усієї Німеччини, пише Reuters. «Роснефть» не хотіла диверсифікувати поставки нафти на завод, продовжуючи переробляти російську сировину, що суперечило політиці німецького уряду, який закликає свої енергетичні компанії зменшувати залежність від поставок з РФ.

«Завдяки передічі управління (компанією - НР) усувається загроза безпеці енергопостачання та закладається фундамент для збереження об’єкта Шведт у майбутньому», – йдеться в заяві міністерства економіки Німеччини.

Джерела в уряді Німеччини напередодні цього рішення заявляли, що ризик раптового припинення поставок російської нафти повинен бути врахований при ухваленні рішення щодо Rosneft Deutschland.

Міністерство заявило, що передача контролю над НПЗ супроводжується "всеосяжним пакетом", спрямованим на те, щоб гарантувати постачання нафти на завод альтернативними маршрутами.

Наразі незрозуміло, хто стане фактичним оператором НПЗ. Британська Shell володіє 37,5% акцій Schwedt, але деякий час хотіла вийти з цього активу. Зацікавленість заводом висловили компанії Verbio і Enertrag - обидві з сектору відновлюваної енергетики.