Російський державний енергетичний гігант «Роснефть» подав позов до уряду Німеччина через те, що той відібрав у компанії контроль над німецьким дочірнім підприємством Rosneft Deutschland, повідомила газета Handelsblatt.

За інформацією видання, позов було подано до Федерального адміністративного суду в Лейпцигу в четвер. Інтереси «Роснефті» представляє юридична фірма Malmendier Legal. З точки зору «Роснефті», дії федерального уряду Німеччини не мають жодних правових підстав, оскільки компанія продовжує постачати нафту.

"На сьогоднішній день «Роснефть» повністю виконала свої зобов'язання з поставок сирої нафти, перебоїв у поставках і збоїв у роботі не було", - заявили в компанії. Попри «конфлікт в Україні», «Роснефть» здійснювала свою діяльність у Німеччині без політичного впливу, кажуть в компанії.

Нагадаємо, в середині вересня федеральний уряд вирішив передати німецькі дочірні компанії "Роснефти" під державний контроль. Тепер держава контролює нафтопереробний заводом PCK у Шведті, який забезпечує пальним столичний регіон - Берлін та околиці, а також взяла у своє управління частки Rosneft Deutschland у нафтопереробних заводах MiRo та Bayernoil, розташованих у Карлсруе та Вобурзі відповідно.

Берлін аргументував цей крок запланованим нафтовим ембарго ЄС, яке має набути чинності наприкінці року. «Роснефть» не хотіла диверсифікувати поставки нафти на завод, продовжуючи переробляти російську сировину.