Польська нафтопереробна компанія PKN Orlen зацікавлена ​​в отриманні контрольного пакету акцій нафтопереробного заводу PCK Schwedt, який Німеччина передала під опіку державного Федерального мережевого агентства, позбавивши контролю над підприємством російську «Роснефть». Про це Reuters розповіли джерела в Берліні та Варшаві, знайомі з цим питанням. 

Як повідомлялося раніше, уряд Німеччини взяв під контроль активи Rosneft Deutschland, якій належать частки в кількох НПЗ: PCK у Шведті, MiRo у Карлсруе та Bayernoil у Вобурзі.

Німеччина потребує підтримки Польщі для постачання нафти на НПЗ через Гданськ. Однак раніше цього року в Варшаві заявляли, що без зміна власника НПЗ у Шведті постачання на нього нафти через термінал у Гданську та через польські трубопроводи буде неможливим. «Роснефть» не хотіла диверсифікувати поставки нафти на завод, продовжуючи переробляти російську сировину. З моменту будівництва заводу в 1960-х роках PCK у Шведті отримував всю сиру нафту з Росії через трубопровід «Дружба». 

Завод наразі продовжувати працювати, але не на повну потужність, заявив у п’ятницю речник міністерства економіки Німеччини.

Підконтрольна державі польська PKN Orlen відмовилася від коментарів щодо її зацікавленості в придбанні контрольного пакету в підприємстві. "Ми стежимо за ситуацією в регіоні", - заявили в прес-службі компанії. 

Зазначимо, що НПЗ Schwedt також постачає пальне в західні регіони Польщі.