Радники президента України Володимира Зеленського звернулися до французької нафтової компанії TotalEnergies з проханням відмовитися від €440 млн «кривавих» дивідендів від одного з її російських активів або витратити гроші на відновлення України, повідомляє Reuters.

У листі генеральному директору TotalEnergies Патріку Пуйану від 1 вересня, з яким ознайомилося Reuters, радники Зеленського Олег Устенко та Михайло Подоляк зазначили, що французька компанія має отримати €440 млн дивідендів від російської Novatek, в якій вона має 19,4 % акцій. "Це криваві гроші, прибутки, отримані після незаконного вторгнення Росії в Україну... Як ви добре знаєте, ці цифри завищені значною мірою через наживу за рахунок українського народу", - йдеться в листі.

Устенко та Подоляк запитали, чи планує TotalEnergies відмовитися від дивідендів і, якщо ні, то як вона їх отримає. Вони також закликав фірму створити фонд для українських жертв війни. «Ми не будемо благати вас, а натомість докладемо всіх зусиль, щоб перенаправити ці криваві гроші на відбудову нашої країни», - зазначили вони. 

TotalEnergies зазнала критики на Заході через те, що вона не наслідувала приклад інших великих енергетичних компаній, таких як Shell і BP, які заявили, що продадуть свої російські активи. TotalEnergies має низку активів у Росії, включаючи частки в проектах Ямал LNG і Arctic LNG 2, останній з яких ще не працює.