Сектор нафтопереробки Франції зазнав значних збоїв, оскільки пожежа на двох нафтопереробних заводах TotalEnergies збіглася з масовими протестами працівників двох підприємств ExxonMobil, повідомляє Argus. Ці закриття, ймовірно, призведуть до збільшення поставок імпортних нафтопродуктів у той час, коли Європа намагається відмовитися від російського пального.

Три з шести нафтопереробних заводів у Франції, на які припадає близько 40% загальної потужності країни, або закриті, або знаходяться в процесі зупинки. Загалом НПЗ Франції номінально можуть переробляти приблизно 1,15 млн бар./добу. На четвертому НПЗ через пожежу було зупинено виробництво LPG.  

В п’ятницю стало відомо, що на НПЗ Feyzin у східній Франції потужністю 103,9 тис. барелів на добу, що належить TotalEnergies, 16 вересня сталася пожежа. Загорілася установка дистиляції сирої нафти, що призвело до повного припинення роботи заводу. Внаслідок пожежі постраждали двоє працівників та підрядник. Крім того, витік був виявлений на установці каталітичного крекінгу, і працівники НПЗ кажуть, що установка буде закрита «на довгий час». 

Як очікує французька профспілка CGT, завод Feyzin буде зупинено на 4-6 тижнів. Нафтопереробний завод отримує сировину через порт Фос-Лавера. Дані Argus показують, що лише два танкери з нафтою для TotalEnergies зайшли в термінал у вересні.

Водночас на НПЗ TotalEnergies Gonfreville потужністю 246,9 тис. барелів на добу через пожежу була закрита установка з виробництва бутану та пропану. НПЗ Gonfreville відновив переробку в червні 2021 року після вибуху наприкінці 2019 року. Останніми роками у TotalEnergies виникла низка операційних проблем на заводах Франції. У жовтні минулого року вже сталася пожежа на НПЗ Feyzin, у травні - пожежа на НПЗ Donges потужністю 219 тис. бар./добу.

Технічні проблеми на заводах Feyzin і Gonfreville збігаються із зупинкою підприємств ExxonMobil через страйк робітників, які вимагають підвищити зарплатню. Як повідомляв НР в п’ятницю, працівники НПЗ в Фос-сюр-Мер на півдні Франції потужністю 133 тис. барелів та заводу ExxonMobil потужністю 236 тис. барелів на добу в Порт-Жеромі в Нормандії оголосили про зупинку підприємств.