5 вересня, 2022, 15:20

У п'ятницю міністр шахт і енергетики Намібії Том Алвіндо заявив, що відкриті компаніями TotalEnergies і Shell нафтогазові родовища мають комерційні обсяги, ймовірно, мільярдів барелів вуглеводнів, повідомляє Reuters.

Раніше цього року дві компанії оголосили, що зробили «значні» відкриття вуглеводнів біля берегів Намібії та проводять їхню оцінку. Компанії не повідомляли обсяги, але джерело Reuters каже, що Total виявила понад 1 мільярд барелів нафтового еквівалента. «Компанії обережні (в оцінках - НР), але говорили про комерційні обсяги в мільярдах барелів», - сказав Reuters Том Алвіндо під час нафтової конференції в Дакарі, Сенегал.

Ці відкриття можуть зробити Намібію ще одним виробником нафти на африканському узбережжі Атлантичного океану. «Комерційні запаси є. Але перед тим, як взяти на себе зобов’язання інвестувати у видобуток, вони хочуть переконатися, що знають точні обсяги», - сказав Алвіндо. Він додав, що компанії зараз бурять другу та третю свердловини, і до кінця року отримають оцінку.

Міністр каже, що Shell i TotalEnergies можуть почати видобуток через чотири роки. «Обидві компанії прагнуть прискорити процес виробництва, і обидві зазначили, що через чотири роки вони повинні почати добувати», – сказав він.