Французька TotalEnergies бере участь у постачанні газового конденсату для виробництва авіаційного пального, яке, можливо, використовувалося російськими військовими літаками в Україні, повідомила газета Le Monde. Йдеться про постачання сировини через компанію “Тернефтегаз”, в якій TotalEnergies має 49%, а 51% належить російській “Новатек”.

Totalenergies, на відміну від інших крупних західних компаній, зберегла свої активи в Росії, незважаючи на критику. В компанії заявили, що не забезпечували пальним російську армію, але визнали наявність частки в “Тернефтегаз”. В Totalenergies кажуть, що весь газовий конденсат, видобутий «Тернефтегазом», постачався «Новатеку», в якому TotalEnergies також володіє 19,4%. Французька компанія також заявила, що не контролює продажі «Новатек» на російському ринку, повідомляє Reuters. 

Le Monde вдалося простежити ланцюжок поставок від Термокарстового газового родовища в Сибіру до двох військових авіабаз (Морозовська і Мальчево), на кожній з яких розташовується ескадрилья багатоцільових винищувачів, повідомила газета.

Amnesty International та інші правозахисні групи заявили, що з баз Морозовська та Мальчево, ймовірно, були нанесені авіаудари по цивільному населенню в Україні, в тому числі по Маріуполю.

«Total не заперечує, що газовий конденсат з її спільного підприємства зрештою переробляється на реактивне пальне для російських повітряних сил», - сказав Reuters радник Global Witness Луїс Вілсон. «Незнання не є виправданням», - додав він.