Попит на пальне на АЗС TotalEnergies у Франції різко зріс після початку вересневих знижок, що призвело до дефіциту запасів і незадоволення з боку конкурентів, повідомляє Le Figaro. 

З 1 вересня урядова субсидія на пальне зросла з €0,18/л пального зросла до €0,30/л, а Total знизила ціни додатково на €0,20/л на всіх своїх 3500 автозаправних станціях.

Літом ціни на 95-й бензин кілька разів піднімалися вище €2/л, а зараз на АЗС Total впали до приблизно до €1,34/л, а на дизельне паливо - до €1,50/л. Як кажуть в Total, це дає можливість зекономити близько €25 при покупці 50 літрів пального. Запаси на деяких станціях TotalEnergies закінчувалися протягом декількох годин, і владі довелося втрутитися, щоб підтримувати порядок у довгих чергах, пише Le Figaro.

Деякі клієнти також наповнювали каністри. «Вони збожеволіли. Безглуздо накопичувати запаси, тому що ця акція триватиме два місяці», - сказав BFM Business Френсіс Пусс, президент відділення автозаправних станцій автомобільної організації Mobilians. «Ці люди роблять дефіцит більш імовірним. Навколо мене в Ле-Мані більше немає відкритих заправок Total: у них закінчилося пальне».

Конкуренти також незадоволені. Вони помітили значне падіння попиту на своїх АЗС та вимагають від уряду заходів. На Корсиці кілька станцій Esso призупинили роботу через брак клієнтів. «Шкоди буде завдано. На цих станціях, за нашими оцінками, було втрачено 30-40% потоку клієнтів, - сказав Френсіс Пусс - Найбільше страждають станції сільських і приміських районів». 

Пусс додав, що Total запровадила ці знижки, аби переконати уряд не обкладати податком надмірні надприбутки компанії від продажів нафти. «Інші мережі, такі як Esso та BP, не можуть собі таке дозволити, оскільки вони купують пальне у оптовиків», - додав він.

В TotalEnergies заявили, що знижка є відповіддю на «очікування людей у ​​Франції, які постраждали від зростання цін на енергоносії». Компанія організовує додаткові поставки для компенсації дефіциту запасів на АЗС.

Поточна акція триватиме до 31 жовтня. З 1 листопада TotalEnergies скоротить знижку до €0,10/л. Урядова субсидія також скоротиться до €0,10/л. 

Схожі новини