14 жовтня, 2022, 12:35

Французька профспілка CGT, яка модерує страйки на нафтопереробних заводах і нафтобазах TotalEnergies, відмовилася від переговорів про підвищення зарплат в четвер увечері, повідомляє Reuters. 

«Ми побачили цирк... пропозицій на столі явно недостатньо», - сказав журналістам представник CGT Алексіс Антоніолі після того, як представники профспілки покинули стіл переговорів.

CGT вважається найбільш радикальною з декількох французьких профспілок, що беруть участь в страйку. Через кілька годин більш помірковані профспілки CFDT і CFE-CGC, які представляють більшість працівників, уклали угоду з TotalEnergies, яка, якщо її схвалять члени профспілки, означатиме підвищення зарплат на 7%.

Напередодні французький уряд попросив TotalEnergies підвищити заробітну плату своїм працівникам, оскільки страйк на НПЗ та нафтобазах триває вже третій тиждень, а дефіцит пального в країні стає критичним.

Через страйки у Франції зупинилося приблизно 60% нафтопереробних потужностей. Дефіцит пального спочатку став відчуватися на півночі країни, а зараз охопив й інші регіони. В четвер в Каркассонні на південному заході Франції на деяких АЗС не було ніякого пального, на інших був доступний лише бензин або ДП, біля заправних станцій були черги, повідомляв кореспондент НР. 

Схожі новини