20 липня, 2023, 16:10

У Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, які прямують по Чорному морю у напрямку морських портів РФ та українських морських портів на тимчасово окупованих територіях, можуть розглядатися як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками. Про це йдеться у заяві Міноборони України.

Окрім того, у Міноборони наголосили, що з 05:00 20 липня 2023 року судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керченської протоки заборонене як небезпечне,. Відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена.

«Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, Кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій РФ території України. Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво», — йдеться у заяві українського оборонного відомства.

Нагадаємо, у березні на Дунай прийшов танкер з Новоросійську.