Українська бізнес-спільнота закликає уряди України та Польщі підписати угоду про спільний кордон і вдосконалити роботу пунктів пропуску. Про це повідомляється на сайті Американської торговельної палати в Україні.

Попри спільні зусилля української та польської сторін з налагодження ефективного пропуску транспортних засобів комерційного призначення через західні пункти пропуску (а саме: систематичний розвиток дорожньої інфраструктури з українського та польського боку кордону, сприяння модернізації пункту пропуску «Шегині-Медика», впровадження електронної черги на всіх існуючих пунктах пропуску) транспортні засоби вимушені простоювати на кордоні по декілька діб, тоді як існуючий механізм електронної черги для всіх учасників потребує вдосконалення, зазначається у спільній заяві бізнес-асоціацій.

За даними електронної черги, станом на початок липня поточного року час очікування в загальній черзі в пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» складає приблизно 7 днів, а час очікування в черзі на ветеринарний контроль – більше 13 днів. Очевидно, що час очікування призводить до сповільнення товарообігу і фінансових втрат перевізників через простій транспорту та порушення договорів. За приблизними підрахунками перевізників, одна доба простою вантажного автомобіля вартує 300-400 євро, кажуть представники бізнес-асоціацій.

З метою стимулювання скорочення черг на кордонах і тривалості перевірок, зниження витрат бізнесу на простій вантажних транспортних засобів та уникнення штрафних санкцій за несвоєчасне виконання міжнародних контрактів, а також задля прискорення експортно-імпортних операцій між Україною та країнами ЄС, бізнес-спільнота закликає уряди України та Польщі сприяти якнайшвидшому підписанню Угоди про спільний кордон між Україною та Республікою Польща.

Зокрема, представники бізнесу закликають посилити діалог із польською стороною та відповідними інституціями ЄС щодо розбудови існуючих та спорудження нових спільних пунктів пропуску на українсько-польському кордоні; сприяти пошуку шляхів зближення митних процедур на польсько-українських пунктах контролю та виробленню відповідних рекомендацій для змін митного законодавства України та практик митних відомств обох країн; прискорити процес ухвалення рішення Державною митною службою України щодо модернізації пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.