Міністерство інфраструктури Польщі не планує будувати нову ширококолійний залізничний шлях з України до польських морських портів, передає видання Nakolei з посиланням на заяву речника польського уряду.

“Відповідно до планів розширення мережі TEN-T залізничними лініями, розташованими на території України, а також на основі планів та співпраці щодо інтеграції залізничної мережі України із залізничною інфраструктурою Польщі (1435 мм), не планується проведення робіт, пов’язаних із будівництвом залізничних колій з відстанню 1520 мм з України до польських морських портів і, можливо, далі, в бік Литви”, - повідомив речник польського Міністерства інфраструктури Шимон Гуптиш. За словами Гуптиша, в Євросоюзі також не передбачається субсидування розширення залізничної інфраструктури до 1520 мм із фондів ЄС.

Українська аграрна рада мала звернутися до польського уряду з проханням реалізувати інвестицію будівництва ширококолійної залізничної лінії через Польщу до литовського порту Клайпеда.

За інформацією Nakolei, заступник голови Української аграрної ради Денис Марчук нібито звернувся до уряду Польщі щодо будівництва ширококолійної лінії, яка з’єднає Україну з ширококолійною інфраструктурою Литви, полегшивши таким чином доступ до Клайпедського порту. За словами Марчука, будівництво 500 км широкої колії може коштувати €12 млрд і триватиме всього три роки.