Американський оператор АЗС Pilot Co. співпрацює з компанією Kodiak Robotics, яка спеціалізується на безпілотних вантажних перевезеннях, щоб створити на своїх станціях центри обслуговування автономних вантажівок, повідомляє CSP Daily News. 

Pilot та Kodiak наразі працюють над створенням першої станції для автономного вантажного транспорту в районі Атланти, щоб оцінити комерційний потенціал таких центрів. Вони включатимуть місця для розвантаження фур, технічного обслуговування, заправки, а також можливість передачі даних для обробки. 

Pilot також інвестувала в Kodiak, і її представник увійде до правління компанії. В складеному CSP рейтингу найбільших мереж АЗС у США Pilot Co. займає 12 місце за кількістю точок продажів, управляючи приблизно 800 АЗС з ресторанами та мінімаркетами. Вони працюють під брендами Pilot і Flying J та орієнтовані на обслуговування вантажних авто.

В Pilot кажуть, що для них обслуговування безпілотних вантажівок є логічним кроком розвитку бізнесу, оскільки в майбутньому на дорогах з’явиться вдосталь автівок, яким водій буде не потрібен. “Ми досліджуємо майбутнє автономних вантажівок і те, як ми можемо їх обслуговувати, - каже віце-президент зі стратегії та розвитку бізнесу Pilot Co. Джон Таллі. - Ми й надалі залишатимемося мережею туристичних центрів, на які вантажоперевізники та професійні водії можуть розраховувати на послуги та допомогу, які їм потрібні». 

Kodiak з 2019 року здійснює комерційні перевезення вантажів. Компанія щодня доставляє вантажі шістьма маршрутами в Техасі та Оклахомі, причому на трасах їхні вантажівки їздять на автопілоті.