Поставки Urals через морські термінали поблизу грецького порту Каламата активізувалися в червні після кількамісячного спаду, оскільки ціни на російську нафту впали нижче встановленого ЄС та G7 порогу, повідомляє Reuters з посиланням на дані Refinitiv і трейдерів.

Згідно з даними Refinitiv і розрахунками Reuters, поставки Urals в Каламату для перевантаження з судна на судно в червні зросли до 210 тис. барелів на добу, тоді як в травні становили приблизно 150 тис. барелів на добу. Водночас у квітні таких  поставок не здійснювались через те, що ціни на російську нафту перевищували $60/бар., і більшість трейдерів боялися потрапити під санкції, показують дані Refinitiv. Однак після зниження цін на нафту операції з російською нафтою стали менш ризикованими для учасників судноплавного ринку.

Грецький порт Каламата є ключовим хабом для перевантажень російської нафти з судна на судно (STS). Згідно з даними аналітичної компанії Vortexa, після набуття чинності ембарго ЄС на російську нафту на Каламату припадає більше половини STS-операцій з Urals.

Водночас STS-операції з Urals поблизу іспанського анклаву Сеута на півночі Африки не відновилися колишніми темпами. Натомість російську нафту тепер перевантажують далі в Атлантичному океані. Згідно з даними аналітичної компанії Vortexa, протягом останніх тижнів нові хаби для перевантаження Urals з судно на судно з'явилися поблизу іспанських Канарських островів.

В іспанському міністерстві транспорту заявили, що їм відомо про збільшення кількості таких операцій, і що Іспанія "вживає заходів, щоб запобігти їх виникненню"."Наразі метою є посилення контролю і моніторингу суден", – сказали Reuters у міністерстві.