Чеська торговельна компанія Gulans Energy змінила назву на AF Power Group, свідчать документи розміщені у додатку «Інформаційної системи публічних реєстрів» Міністерства юстиції Чехії.

Рішенням загальних зборів товариства Gulans Energy s.r.o. (ІН 02894254, Ostrovní 126/30, Nové Město, 110 00 Praha) від 1 лютого 2024 р. назву компанії змінено на AF Power Group s.r.o. За відповідне рішення проголосував один з власників компанії – Олексій Фесик.

З 14 липня 2023 року Олексій Фесик (громадянин України) набув 80% акцій компанії, які до відповідних змін належали громадянину Латвії Армандсу Гулансу – 80%. Пізніше – 21 вересня 2023 р., Армандс Гуланс покинув посаду виконавчого директора компанії. Згідно останніх записів реєстрів з 22 вересня 2023 року уповноваженими особами товариства є Олексій Фесик та Ярослав Рис.

Також, згідно відкритих даних 20% акцій компанії з вересня 2022 року по поточний час залишається у Артура Гуланса (родинні зв’язки Гулансів встановити не вдалось).

Додамо, власник контролюючого пакета Олексій Фесик перейменованої на AF Power Group компанії також є бенефіціаром чеського товариства AF Energy Trading s.r.o. та створеної у березні 2019 р. української ТОВ «АФ Енерджі Україна» (Код ЄДРПОУ 42844914, кінцевий бенефіціар громадянин України Фесик Олексій Володимирович).

Українським гравцям ринку нафтопродуктів Gulans Energy здебільшого відома, як продавець скрапленого газу з країн ЄС: переважно Польщі, Литви та Латвії. За оцінкою імпортерів у 2023 році на угоди з трейдером припадає більше 2% постачань LPG до України. За даними українських імпортерів Gulans пропонував відвантаження газу з декількох базисів східної Європи та Балкан. Зокрема були пропозиції з польських терміналів в містах Сокулка, Нарьовка, Бялсток та Малашевічі, латвійського Даугавпілсу, литовського Каунасу – основних хабів перевантаження російського скрапленого газу, який постачається залізницею широкою колією.

Імпортери стверджують, що за комерцію в Gulans Energy відповідає росіянин Іван Ходов, колишній співробітник СІБУРу, однієї з найбільших компаній виробників скрапленого газу росії.

«Треба віддати належне, Іван дуже фаховий трейдер. Його прайс завжди нараховує до десяти пропозицій з різних країн, а ресурс супроводжується «правильними» документами, не дивлячись на очевидні ланцюги постачання», - каже один з імпортерів.

Серед найбільших контрагентів Gulans Energy у 2023-2024 рр. – ГК «Авантаж7», «Ферітрейд», KLO, WOG та УНТК.

Останні зміни та події товариства AF Power Group зігдно даних порталу rejstrik-firem.kurzy.cz

 

#nonrussianorigin