До Сейму Литви внесли пропозицію законодавчо заборонити прийом у будь-якій формі скрапленого газу з Росії, який в обмежених масштабах надходить до республіки, повідомляє російська агенція “ТАСС”. 

Відповідна ініціатива висунута міністром енергетики Дайнюсом Крейвісом та головою парламентського комітету з національної безпеки та оборони Лаурінасом Касчюнасом. "Існують підприємства, які досі займаються імпортом скрапленого газу з Росії, доставляючи його автоцистернами. Це має бути заборонено", – зазначили ініціатори, які внесли до Сейму відповідні поправки до закону про природний газ.

Депутати підтримали у першому читанні цю пропозицію 119 голосами. Лише один проголосував проти, утрималися – 11. Пропозиція має бути обговорена парламентськими комітетами, після чого вона повернеться до зали засідань на обговорення та заключне голосування.

Міненерго Литви встановило, що у компанії Gazprom Export, яка є дочірнім підприємством "Газпрому", LPG закуповує та ввозить до Литви цистернами зареєстрована у Варшаві Cryogas M&T Poland, зазначається в повідомленні.