16 жовтня, 2023, 16:55

Президент США Джо Байден оголосив одержувачів $7 млрд федеральних грантів, які виділяються на розвиток семи регіональних водневих хабів, що є ключовою частиною плану з декарбонізації американської економіки, повідомляє Reuters.

«Я тут, щоб оголосити про одну з найбільших інвестицій в передові технології в історії цієї країни», – сказав Байден під час візиту до Пенсильванії, зазначивши, що загальна сума інвестицій сягне $50 млрд, якщо врахувати додаткові інвестиції від приватних компаній.

Було відібрано 7 проєктів водневих хабів, що обслуговуватимуть 16 штатів. Спочатку на отримання коштів було подано 79 заявок. Програма має на меті запустити виробництво зеленого водню, а також інфраструктуру, необхідну для його постачання промисловим споживачам, таким як сталеливарні та цементні заводи. У кожному із запропонованих проєктів беруть участь десятки партнерів – від енергетичних компаній до місцевих і державних органів влади.

Два найбільші проєкти передбачають гранти по $1,2 млрд для Техасу і Каліфорнії. Техаський хаб під назвою HyVelocity очолюють крупні гравці галузі – Exxon, Chevron, Air Liquide, Mitsubishi Power Americas. Серед очікуваних кінцевих користувачів хабу – Amazon. Amazon, Mitsubishi Power Americas та Air Liquide також є партнерами у переможному Тихоокеанському північно-західному хабі.

Адміністрація Байдена поставила за мету збільшити виробництво зеленого водню до 10 млн т на рік у 2030 році і до 50 млн т на рік у 2050 році і вважає це паливо ідеальним варіантом для скорочення викидів від промислових споживачів.