2 грудня, 2022, 16:25

Іспанська нафтова компанія Cepsa планує інвестувати €3 млрд в будівництво двох електролізерів, що стане одним з найбільших проєктів з виробництва екологічного водню в Європі, повідомила компанія на своєму сайті.

Cepsa запустить на півдні Іспанії два заводи - в Кадісі та Уельві - загальною потужністю 2 ГВт, які вироблятимуть до 300 тис. т “зеленого” водню. Компанія створює так звану Андалузьку “водневу долину”, яка допоможе декарбонізувати промисловість і важкий наземний, повітряний і морський транспорт, скоротивши викиди CO2 на 6 млн т, зазначається в повідомленні компанії. Перший електролізер має бути запущений у 2026 році, а другий – у 2027 році.

Cepsa також підписала угоду з портом Роттердама про створення першого зеленого водневого коридору між південною та північною Європою, що дозволить експортувати зелений аміак і метанол.

«Ця інвестиція допоможе Іспанії стати країною-експортером енергії, створивши перший в Європі коридор “зеленого водню” між Кампо-де-Гібралтар і голландським портом Роттердам», - сказав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

За словами генерального директора Cepsa Маартена Ветселаара, водневий проєкт в Андалусії, який реалізовує компанія, за потужністю у 10 разів більший, ніж інші, що будуються зараз в Європі.