Французький виробник поїздів Alstom уклав меморандум про взаєморозуміння з крупним виробником водню Air Products щодо запуску водневих потягів у Чехії, повідомила компанія на своєму сайті.

Керуючий директор Alstom у Чехії та Словаччині Ден Куруц сказав: "Підписуючи цей меморандум, ми офіційно підтверджуємо нашу довгострокову співпрацю з Air Products. Обидві сторони зроблять усе від них залежне, щоб прискорити впровадження водню на залізниці в Чехії".

Alstom є піонером у сфері виробництва водневих локомотивів. Свій перший водневий поїзд компанія запустила у 2018 році в Німеччині. Пізніше їх випробували в Австрії, Нідерландах, Швеції та Польщі. Ці потяги також закупили Франція та Італія.

Французький виробник продемонстрував свій водневий потяг у Чехії та Словаччині під час Railshow, що проходило з 17 по 25 травня цього року.

Цього літа Alstom оголосила про створення першого пасажирського  маршруту, який обслуговують водневі локомотиви, у Бремерворде в Німеччині. Там працюватиме 14 двовагонних потягів Coradia iLint, оснащених паливними елементами, які замінять 15 дизельних локомотивів.

Ці потяги мають водневий бак із запасом ходу на 1 тис. км. Як повідомляли в Alstom, один кілограм водню замінює приблизно 4,5 л дизельного палива.