27 жовтня, 2022, 15:05

PKN ORLEN побудує три комерційні водневі заправні станції у Валбжиху, Познані та Катовіце, повідомляє компанія на своєму сайті. Договір про реалізацію проєкту підписано з Національним фондом охорони навколишнього природного середовища та водного господарства Польщі.

Три нові водневі станції PKN ORLEN будуть побудовані завдяки фінансовій підтримці Національного водного фонду, а станції у Познані та Катовіце додатково отримали фінансування за програмою ЄС CEF Transport Blending Facility. Запуск в експлуатацію станцій у Катовіце та Познані заплановано на другу половину 2023 року, а у Валбжиху – на початок 2025 року.

Це ще один реальний крок до реалізації комплексної водневої стратегії компанії, зазначається в повідомленні ORLEN. “Ми хочемо бути лідером трансформації на ринку Центральної Європи, виробляючи та постачаючи водень із нульовим і низьким рівнем викидів як альтернативне паливо для транспортного сектору, - йдеться в заяві ORLEN. - Це один із напрямків диверсифікації доходів мультиенергетичної компанії, яку ми будуємо”. 

У вересні PKN ORLEN також отримала фінансування на суму понад 60 млн злотих в рамках програми ЄС CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility на будівництво комерційних водневих заправних станцій у Бельсько-Бялі, Гожуві Великопольському, Кракові, Варшаві та Пілі. Їх введуть в експлуатацію в середині 2025 року. Усі ці станції будуть адаптовані для заправки автобусів, але зможуть обслуговувати також легкові автомобілі або вантажівки.

Відповідно до водневої стратегії групи ORLEN, до 2030 року компанія побудує в Центральній Європі понад 100 водневих АЗС: у Польщі - 57 станцій, у Чехії – 28 од., у Словаччині - 26 од. До 2030 року група ORLEN планує інвестувати у водень приблизно 7,4 млрд злотих.