13 січня, 2023, 15:55

Австралійська  Provaris Energy та Norwegian Hydrogen планують почати танкерні поставки водню з Норвегії до ЄС до 2027 року, повідомляє Platts з посиланням на заяви компаній.

Згідно з меморандумом про взаєморозуміння, компанії співпрацюватимуть з метою створення великомасштабного ланцюжка постачання екологічно чистого водню.

Австралійська компанія Provaris розробляє проєкти виробництва та транспортування газоподібного “зеленого” водню, зокрема Tiwi H2 потужністю 2,8 ГВт в Австралії. Компанія також отримала схвалення від Американського бюро судноплавства на проєктування судна для перевезення стисненого водню об’ємом 26 тис. кубометрів (430 т), що відкрило шлях для укладання контрактів на будівництво таких суден наприкінці 2023 року.

Тим часом Norwegian Hydrogen зараз розробляє свій пілотний проєкт Hellesylt потужністю 3 МВт у північно-західній Норвегії, щоб з четвертого кварталу 2023 року має виробляти 1,3 т “зеленого” водню на добу, використовуючи електроенергію з місцевих гідростанцій.

ЄС планує до 2030 року збільшити виробництво водню до 10 млн т на рік, а також імпортувати таку ж кількість на рік. Водень може використовуватися як моторне пальне або паливо для промисловості.