ЄС і Казахстан домовилися про співпрацю у сфері виробництва відновлюваного водню та акумуляторів, а також про забезпечення поставок сировини, заявили сторони на Конференції ООН зі зміни клімату в Єгипті 7 листопада, повідомляє Platts.

Меморандум про взаєморозуміння, підписаний на полях COP27 у Шарм-ель-Шейху, зосереджується на економічній та промисловій співпраці щодо поставок нафти, палива та іншої сировини. ЄС і Казахстан розроблять дорожню карту на 2023-24 роки з конкретними діями, які очікуються протягом шести місяців, заявили в Єврокомісії.

«Безпечне та стійке постачання сировини, нафтопродуктів і відновлюваного водню є ключовим для побудови нової, більш чистої основи для наших економік, особливо коли ми позбавляємося від нашої залежності від викопного палива», - сказала президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн. 

Партнерство також спрямоване на модернізацію процесів і технологій видобутку вуглеводнів, нафтопереробки, а також включатиме декарбонізацію. ЄС вже підписала подібні угоди з Канадою та Україною.