Shell UK закрила три водневі заправні станції для легкових автомобілів і мікроавтобусів у Великобританії і заявила, що тепер зосередиться на заправці вантажівок на паливних елементах, повідомляє Forecourt Trader.

Як пояснили в Shell, усі три об’єкти - в Біконсфілді, Кобхемі та в аеропорту Гатвік - це станції першого покоління, тож використані при їх будівництві технології вже застаріли.

Shell - єдина велика нафтова компанія у Великій Британії, яка мала водневі АЗС для легкових автомобілів і мікроавтобусів. Shell також розвиває мережу водневих заправок в Німеччині, але в Британії наразі менша кількість автомобілів на паливних елементах, які споживають водень.

АЗС у Великобританії були побудовані спільно з ITM Power, і партнери погодилися припинити роботу на початку цього року. В ITM заявили, що компанія витрачала понад £2 млн на рік, щоб підтримувати роботу цих невеликих станцій, але вирішила, що робити це надалі економічно невигідно. В ITM додали, що АЗС занадто малі, щоб модернізувати їх та переобладнати для обслуговування вантажних автомобілів.

В Shell заявили, що компанія збирається побудувати у Великобританії мультиенергетичну АЗС для вантажівок, подібну до тої, яку вона відкрила в Каліфорнії. 

Окрім цього, компанія планує стати великим виробником водню у Великобританії. У квітні Shell підписала угоду з транснаціональною енергетичною компанією Uniper щодо виробництва блакитного водню на електростанції Uniper у Кіллінгхолмі на сході Англії.