Військова прокуратура Румунії заявила в середу, що веде розслідування щодо семи солдатів і цивільної особи у справі про крадіжку приблизно семи тонн пального з військової авіабази НАТО в повіті Констанца.

Прокуратура затримала вісьмох підозрюваних і просить суд затвердити тимчасовий арешт на 28 діб.

«Військовослужбовці з авіабази Михаїла Когельничану протягом 2022 року неодноразово викрадали авіакеросин і дизельне пальне загальним обсягом приблизно сім тонн, щоб продати його або використовувати в особистих інтересах», - йдеться в заяві прокурорів.

Це друге кримінальне розслідування за рік щодо крадіжки пального на авіабазі Когельничану на Чорному морі, яку збройні сили США використовують з 1999 року.

Наприкінці 2021 року після скарги від уряду США румунська прокуратура ліквідувала організоване злочинне угруповання, яке протягом п’яти років викрало з бази дизельне та інше пальне на суму приблизно $2 млн.

В Румунії, яка є членом Європейського Союзу та НАТО, розміщена американська система протиракетної оборони, а з цього року на її території дислокується постійна бойова група альянсу, очолювана французькими військами. Наразі в Румунії дислоковано трохи менше 4,6 тис. військовослужбовців НАТО.

Схожі новини