Уряд РФ найближчими днями зробить радикальні кроки щодо припинення сірого експорту нафтопродуктів, а також системні заходи щодо недопущення дефіциту пального в майбутньому, заявив перший заступник міністра енергетики РФ Павєл Сорокін під час пленарного засідання парламенту, якого цитує «Интерфакс».

Він зазначив, що проблеми із забезпеченням паливом у низці південних регіонів залишаються, але з нафтовими компаніями ведуться переговори про додаткові поставки.

Сорокін додав, що залишаються також проблеми з ціноутворенням, однак за останні два дні падіння біржових цін на бензин становило 7%. Гуртова вартість дизельного пального теж знижується, зазначив він.

«З погляду обсягів перебоїв немає, є питання щодо ціни - розраховуємо питання протягом кількох днів завдяки пропонованим заходам вирішити», – сказав Сорокін.

На початку вересня Сорокін повідомляв, що міненерго внесло проєкт указу про заборону сірого експорту нафтопродуктів до уряду та адміністрації президента РФ, документ перебуває на фінальній стадії узгодження. Він дає право експортувати нафтопродукти тільки заводам, зазначав чиновник.

Чиновник також заявив, що Росії потрібно продовжувати налаштовувати поточну систему з демпфером. 

Нагадаємо, поточні біржові ціни на пальне в Росії перевищують 70 тис. руб. за тону. Такі ціни унеможливлюють отримання нафтовиками у вересні паливного демпфера, за рахунок якого уряд компенсує компаніям частину різниці між експортними цінами на паливо та індикативними внутрішніми цінами (56,9 тис. руб. за тонну бензину АИ-92 і 53,85 тис. руб. за тонну дизпалива). Щоб зупинити зростання Росія може запровадити мито на експорт нафтопродуктів у розмірі $250/т.

Нагадаємо також, самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь поставила до РФ перші партії бензину та дизпального, щоб покрити дефіцит на російському ринку.