Білорусь задовольнила вимогу Росії та поставила їй по 60 тисяч тонн бензину та дизельного палива. Про це заявив самопроголошений президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко на зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним.

«Хочу вас проінформувати: були не те що перебої, деякі складності на ринку з палива. Стабілізували ситуацію, поставили стільки, скільки треба було Російської Федерації – скільки уряд попросив. На мою думку, по 60 тисяч дизпалива та бензину. І ситуацію стабілізуємо на наших спільних ринках», – заявив Лукашенко, якого цитує видання «Кореспондент». 

За словами Лукашенка, якщо треба, Білорусь скоротить постачання пального на зовнішні ринки та збільшити відвантаження на внутрішні, тобто до Росії.

На початку вересня російські ЗМІ повідомляли, що Росія домовилася з Білоруссю про поставки пального, щоб зупинити зростання цін на своєму внутрішньому ринку. Зазначалося, що про постачання білоруського пального вдалося домовитися за рахунок знижок на нафту, що поставляється з РФ. У серпні російським нафтовим компаніям не вдалося збільшити переробку нафти, при цьому у вересні, як очікується, обсяг скоротиться через планові ремонти НПЗ, що створить додатковий тиск на ринок.

Біржові ціни на пальне в Росії зростають з весни. Щоб виправити ситуацію, російське міністерство енергетики хоче обмежити кількість експортерів. Продавати його за кордон планується дозволити тільки нафтопереробним заводам, які отримують за це субсидії (демпфер). 

Також повідомлялося, що російські мережі АЗС згортають програми лояльності, адже торгівля пальним стала збитковою.