10 квітня, 2023, 14:35

Італійська влада має намір більш грунтовно перевірити компанію G.O.I. Energy, яка має намір придбати НПЗ  ISAB на Сицилії, на зв’язки з Росією, пише Financial Times.

За інформацією видання, уряд США в приватному порядку висловив стурбованість з приводу покупця, через що уряд Італії вирішив відкласти погодження угоди та провести додаткові перевірки.

Litasco S.A., яка на 100% належить групі "ЛУКОЙЛ" у січні досягла угоди з G.O.I. Energy Limited щодо продажу НПЗ ISAB на Сицилії. Угоду планувалося закрити до кінця березня 2023 року після отримання погоджень з боку регуляторів, у тому числі уряду Італії. Задля більшої ефективної роботи НПЗ G.O.I. Energy вступила в партнерство з Trafigura, одним з найбільших міжнародних трейдерів нафтою та нафтопродуктами, який має забезпечити постачання сировини на НПЗ, а також відвантаження продукції та необхідний рівень робочого капіталу.

Trafigura підтвердила FT, що керівники компанії минулого тижня зустрілися з італійськими офіційними особами, щоб "відповісти на їхні запитання". В компанії зазначили, що зустріч була позитивною, і процес просувається.

Держдепартамент США відмовився коментувати цю інформацію, додавши, що "ЛУКОЙЛ" та не підпадає під американські санкції. При цьому у відомстві наголосили на необхідності ретельного вивчення будь-якої угоди за участю російських компаній.

G.O.I. Energy заявила, що надала італійському уряду гарантії ефективного управління, виробництва, фінансової діяльності, а також енергетичної безпеки. У компанії заперечують причетність Росії до її діяльності та складу інвесторів. 

Нафтопереробний комплекс ISAB на південному сході Сицилії є третім за потужністю у Європі. 

Ембарго ЄС на морський імпорт російської нафти, що набуло чинності 5 грудня, ускладнило ситуацію із забезпеченням НПЗ ISAB на Сицилії сировиною, оскільки в 2022 році він переважно переробляв російську нафту, яку ЛУКОЙЛ постачав морем. 

Про G.O.I. Energy відомо, що компанія має контрольний пакет Bazan Group, однієї з найбільших енергетичних компаній Ізраїлю, яка володіє найбільшим у країні НПЗ. Генеральним директором G.O.I. Energy є Майкл Бобров, який раніше очолював Trafigura в Ізраїлі.